​​​​​​​Kas need suvised tervisemured kimbutavad ka sind?

Facebook
Twitter

Suvi on imeline aeg, mil päikeselised ja soojad ilmad meelitavad meid värskesse õhku loodust ja head seltskonda nautima. Kuid samal ajal võivad suvised olud tuua kaasa mõningaid tervisemuresid, nagu liigne higistamine, seedehäired, maksa ülekoormus ja uinumisraskused. Siit leiad arstide kasulikke nõuandeid nende hädade leevendamiseks.

Liigne higistamine. Suvised kuumad ilmad ja kehaline aktiivsus põhjustavad suurenenud higistamist. Eriti raskeks muutub olukord neil inimestel, kellel on niigi kalduvus ülemäärasele higistamisele. Ülemäärane higistamine põhjustab ebamugavust ja häirib tugevalt igapäevaelu. Siin on mõned näpunäited, kuidas sellega toime tulla:

 • Joo piisavalt vett, et vältida organismi vedelikupuudust.
 • Kanna kergeid, hingavaid ja lahtisi riideid, mis lasevad nahal hingata.
 • Võta regulaarselt dušši või vanni, et hoida nahk puhas ja värskendatud.
 • Kasuta suukaudset looduslikku higistamisvastast vahendit Swetane Duo, mis pärsib efektiivselt liigset higistamist üle kogu keha.

Seedehäired. Suvel meeldib meile kõigile nautida erinevaid toite ja jooke, osaleda vahvatel grillipidudel ja teistel ohtra toitlustusega väliüritustel. Kõik see võib päris tugevasti mõjutada seedesüsteemi. Mõned inimesed võivad kogeda seedehäireid, nagu kõhulahtisus, kõhukinnisus või hoopis gaaside kogunemine ning kõhupuhitus. Seedehäirete vältimiseks on üldine soovitus jälgida oma toitumist ning mitte laskuda liialdustesse. Mõistlik on süüa mitmekesist toitu, süüa kiirustamata ning toit korralikult läbi närida. Väldi rasvaseid, raskestiseeditavaid ning liiga soolaseid ja vürtsikaid toiduaineid. Joo piisavalt vett, et säilitada oma keha vedelikutasakaal.

Kõhulahtisuse või seedehäirete ilmnemisel on mõistlik kasutada uue põlvkonna biokile-probiootikumi Biroxia, mis tasakaalustab seedimise kiiresti ja efektiivselt.

Liigsete gaaside, kõhupuhituse ja spasmide vastu aitab tõhusalt järeleproovitud looduslik vahend – Spasmoil kapslid.

Maksa ülekoormus. Suvel on paljudel meist kalduvus tarbida rohkem alkoholi ning süüa ebatervislikku toitu, mis võivad põhjustada maksa ülekoormust. Maksa tervis on aga ülioluline kogu keha tervisliku seisundi ja üldise heaolu jaoks. Siin on mõned viisid, kuidas oma maksa tervena hoida.

 • Piira alkoholi tarbimist; joo alkohoolsete jookide kõrvale kindlasti ka vett.
 • Eelista toitu, mis sisaldab rohkesti kiudaineid, värskeid köögivilju ja puuvilju ning väldi kõrge rasvasisaldusega toiduaineid.
 • Väldi liiga soolaseid ja liiga magusaid toite.
 • Maksatalitluse toetuseks, puhastamiseks ja taastamiseks küsi apteegist ornitiini ja koliini sisaldavaid looduslikke tooteid, kuna ornitiini ja koliini koosmõju tagab maksa kiire puhastumise ja taastumise. Üks hea valik apteekides on näiteks Hepastrong Amino.

Uinumisraskused. Paljudel inimestel võib olla suvel raske uinuda, kuna pikad päevad ning valged ja soojad ööd röövivad une. Une puudumine võib omakorda mõjutada üldist tervist ja heaolu. Kiiremaks uinumiseks ja parema unekvaliteedi saavutamiseks on soovitav luua endale regulaarne une-ärkveloleku rütm ning hoida sellest kinni ka tööst vabadel päevadel. Uinumise soodustamiseks tuleks oma magamistoas tekitada rahulik ja mugav keskkond: vaikus, jahedus ning piisav hämarus. Väldi enne magamaminekut kofeiini ja raskestiseeditavat toitu ning tegele lõõgastavate tegevustega, nagu näiteks muusika kuulamine, lugemine või meditatsioon.

Uinumisraskuste puhul võid kasutada apteegist retseptivabalt saadavaid melatoniinipreparaate, näiteks Good Sleep keelealust spreid või Good Sleep kapsleid, millel on kiire uinumist soodustav mõju.

Suvised tervisemured võivad meie heaolu mõjutada, kuid nendega on võimalik edukalt toime tulla. Järgides ülaltoodud nõuandeid ja hoidudes liialdustest, saame suve täiel rinnal nautida, hoides samas enda tervist. Oluline on tunnetada oma keha, anda sellele piisavalt puhkust ning hoolitseda järjekindlalt oma tervise eest.

Kõik eespool mainitud tooted on saadaval apteekides üle Eesti aga suurepäraste soodushindadega võimalik osta hetkel siit: www.kbmtervis.ee

Magneesiumipuuduse ja stressi nõiaring.

Tänapäevases elukeskkonnas kogeme me kõik aeg-ajalt stressirohkeid olukordi. Enamasti suudab meie organism nendega toime tulla. Teine lugu on siis, kui stress muutub

0
  0
  Sinu ostukorv
  Ostukorv on tühiTagasi poodi