Kuidas leevendada liigesepõletikku ja valu?

Facebook
Twitter

Tänapäevane  elustiil on paljuski süüdi selles, et kogu maailmas vaevlevad miljonid inimesed liigesehaiguste käes. Paljud inimesed on kehaliselt väheaktiivsed ja ülekaalulised ning toituvad ebatervislikult. Liigesehaiguste seas esineb kõige sagedamini liigese kulumist ning kroonilist liigesepõletikku – osteoartroosi, mis põhjustab liigeste jäikust, piiratud liikuvust ja valu.

Osteoartroos saab alguse liigeste kulumisest.

Osteoartroos on kõige sagedamini esinev liigesehaigus, mille algseks põhjuseks on liigeskõhre järkjärguline kulumine. Vahel saab haigus alguse ka korralikult paranemata liigesevigastusest.

Kõhr on kude, mis katab liigeses luupindu ning on tervena sile ja läikiv. Terve kõhr võimaldab liigeses sujuvat ja valutut liikuvust. Kõhre kulumise tõttu kaotab see oma sileda pinna, hakkab õhenema, väheneb elastsus ja halvenevad puhverdavad omadused. Osteortroosi korral tekib lisaks kõhrekahjustusele ka liigesesisene põletik, mis kiirendab haiguse arengut ja põhjustab valu. Haigus võib hakata arenema 40-ndates eluaastates, kuid eakate hulgas on artroos juba enamikul inimestest. Kuna osteoartroos põhjustab palju valu ja kannatusi, on teadlased viimastel kümnenditel püüdnud leida efektiivseid ja ohutuid vahendeid sellest haigusest jagu saamiseks.

Looduslikud vahendid liigeste kulumise leevendamiseks.

Liigesehaiguste korral saab abi looduslikest vahenditest. Uuringute tulemused ja pikaajaline ravikogemus näitab, et teatud bioaktiivsete ainete regulaarne manustamine aitab hoida liigeste tervist ning vältida liigese kulumise süvenemist. Juhul kui liigesekulumus on algstaadiumis, on soovitav määrida liigeste ümbrust regulaarselt välispidise vedelikuga, mille nimeks on Restitutions-Fluid. See alkoholilahus sisaldab kõrvenõgese ekstrakti, etüüleetrit, kamprit ja rosmariiniõli, mis kõik koos leevendavad kergemaid liigesehädasid.  

Ilma põletikuta kulgevate liigesehaiguste ja liigeste traumade korral on soovitatav kasutada aineid, mis on liigeste loomulikud ehitusmaterjalid: glükoosamiini, kondroitiini, kollageeni ja hüaluroonhapet. Need neli ainet on liigesekõhre ja liigesevedeliku peamised ja äärmiselt olulised koostisosad. On teada, et ka oomega-3 rasvhapetest võib olla abi. Üks hea valik on Artroveron 5in1 – komplekspreparaat, milles kõik need 5 head ainet liigeste jaoks on olemas.

Uudne leevendus osteoartoosi korral.

Järjekindlad teadusuuringud osteoartroosi uute ravivõimaluste leidmiseks on viimaks kandnud vilja. Üllatuslikult on osutunud äärmiselt efektiivseks lahenduseks bioaktiivsed ained, mida sisaldavad meile kõigile tuntud taimede – avokaado ja sojaoa – ekstraktid. Nende  ainete toimel surutakse liigeses maha põletikulised protsessid ning paraneb liigeskõhre koostisosade süntees. Selle tulemusena toimub liigeste taastumine ning leevenevad osteoartroosi sümptomid – valu ja liigeste jäikus. Erinevalt põletikuvastastest ravimitest ei ole neil bioaktiivsetel ainetel olulisi kõrvaltoimeid.

Avokaado ja soja ekstraktid toimivad kõige efektiivsemalt, kui neid võtta sisse koos glükoosamiiniga. Sellise kompleksi kasutamisel väheneb oluliselt vajadus põletikuvastaste ravimite järele. Artroveron Avoq on uudne komplekspreparaat, mis sisaldab nii soja ja avokaado bioaktiivseid aineid kui ka glükoosamiini. Artroveron Avoqi soovitatakse kasutada põletikuliste liigesehaiguste korral.

Liigesepõletike puhul on abiks India viirukipuu ehk bosvellia ekstrakt.

Mitmed teadusuuringud on tõestanud, et liigesepõletike puhul saab abi India viirukipuu ehk bosvellia ekstraktist.  Viirukiekstrakt sisaldab bosvellhappeid, millel on tuvastatud efektiivne põletikku pärssiv toime.  Uuringud on näidanud, et viirukiekstrakti abil on krooniliste põletikuliste liigesehaigustega patsientide enesetunne oluliselt paranenud. Alanenud on liigeste tursed ja jäikus, vähenenud valu ning ning paranenud liigeste liikuvus ja koormustaluvus.

Apteekides on saadaval India viirukipuu ekstrakti sisaldavad Terrapoint Boswellia kapslid, mida on soovitatav kasutada pikema aja vältel (vähemalt 3 kuud järjest). Boswelliat võib kasutada ka koos Artroveron Avoq-iga. Sel moel on võimalik saavutada tugevam toime põletiku vastu. Erinevalt tavapärastest põletikuvastastest ravimitest ei ole viirukiekstraktil tõsiseid kõrvaltoimeid.

Kõik eespool mainitud tooted on saadaval apteekides üle Eesti aga hetkel on kõiki liigesmuredega seotud tooteid võimalik osta soodushinnaga ka siit.

Magneesiumipuuduse ja stressi nõiaring.

Tänapäevases elukeskkonnas kogeme me kõik aeg-ajalt stressirohkeid olukordi. Enamasti suudab meie organism nendega toime tulla. Teine lugu on siis, kui stress muutub

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi