Tüütu põiepõletik – mida tuleb teha ja mida tuleb vältida?

Facebook
Twitter

Igaüks, kellel on kas või üks kord olnud põiepõletik, teab väga hästi kuivõrd ebameeldiv see haigus on ja milliseid probleeme see tekitab. Põiepõletik ehk tsüstiit on naistel kõige sagedamini esinev infektsioon, millega kaasnevad ebameeldivad ja tavapärast elu häirivad sümptomid: sage urineerimine, valu, põletustunne ning vahel ka veri uriinis, palavik, külmavärinad ja väsimus.

Loomulikult tahab igaüks tsüstiidist vabaneda nii kiiresti kui võimalik. Paranemise kiirus sõltub sellest, kuidas haigust ravida, millist elustiili järgida, kuidas toituda ja milliseid hügieenimeetmeid rakendada. Järgnevalt saad lugeda arstide nõuandeid põiepõletikuga toimetulekuks.

Arstide soovitused: mida tsüstiidi korral teha ja mida vältida?

Joo rohkem vett. Põiepõletiku puhul on oluline juua palju vett: nii saab vähendada jääkainete ja soolade sisaldust uriinis, tänu millele ei ärrita see juba niigi põletikulisi põie seinu. Suuremad joodud veekogused aitavad põie limaskesta pinnalt minema pesta patogeenseid baktereid, mis kiirendab paranemist. Jooma ei pea ainult vett, kuid tsüstiidi korral on õige jookide valik väga tähtis. Kindlasti tuleks vältida kanget teed, kohvi ja alkoholi, mis panevad põie ja kuseteed täiendava koormuse alla. Põiepõletiku puhul on parimaks joogiks jõhvikamahl. Hästi mõjuvad ka puuviljamahlad, kompotid ning lahja ja magustamata taimetee.

Muuda oma toitumist. Üldlevinud väärarvamuse järgi mõjutab toiduvalik ainult meie seedesüsteemi ning võib esile kutsuda pelgalt mao ja soolestikuga seotud probleeme. Tegelikult ei vasta see tõele: see, kuidas inimene toitub, mõjutab kogu organismi tervist. Tuleb meeles pidada, et kuseteede süsteem tegeleb muuhulgas ka toidu seedimisel tekkivate laguproduktite ja jääkainete eemaldamisega. Seetõttu on põiepõletiku puhul väga oluline süüa toitu, mis ei ärrita põit. Soovitatav on oma menüüst välja jätta soolased, happelised ja vürtsikad toidud. Kasulik on süüa diureetiliselt mõjuvaid toite – kõrvitsat, köögivilju, tsitrusvilju ja marju. Põiepõletiku ajal on väga kasulikud supid. Vältida tuleks suure valgusisaldusega toite, kuna need koormavad neerusid ja aitavad kaasa vedelikupeetuse tekkele organismis.

Muuda oma käitumismustreid. Ägeda põiepõletiku korral on soovitatav olla soojas. Ideaalis võiks haiguse ägedas faasis olla voodis, teki all. Kindlasti tuleks hoida soojas jalad ja alakeha. Soojendamiseks võib kasutada soojenduspatja või soojaveepudelit. Kuigi vanarahva tarkus soovitab paljude haiguste puhul sauna, tuleks ägeda põiepõletiku ajal siiski leilivõtmisest hoiduda. Pärast iga urineerimist on soovitatav end pesta – nii saab leevendada ebamugavustunnet ja vähendada tõenäosust, et põletik levib suguelunditele.

Kasuta looduslikke ravivahendeid. Apteekides on retseptivabalt saadaval looduslikud preparaadid, millest on abi põiepõletiku korral. Õige valiku tegemiseks tuleb meeles pidada, et on ainult kaks looduslikku ainet, mille efektiivsus tsüstiidi korral on tõestatud nii teaduslike uuringute kui pika meditsiinilise kogemusega. Nendeks aineteks on jõhvika proantotsüanidiinid ja D-mannoos.

Efektiivsed looduslikud vahendid põiepõletikele.

Apteegist saadavate põiepreparaatide hulgast on kõige efektiivsemad need, mis sisaldavad nii jõhvika proantotsüanidiine kui ka D-mannoosi.

Soluro Duo sisaldab D-mannoosi ja kõrge PAC kontsentratsiooniga jõhvikaekstrakti, mille toimel blokeeritakse põiepõletikku põhjustavate bakterite kinnitumine põie limaskestale ning bakterid viiakse uriinivooluga kehast välja. Soluro Duo leevendab kindlalt tsüstiidi sümptomeid ning seda võivad kasutada nii täiskasvanud kui ka lapsed.

Soluro Akut on kõige võimsam looduslik põiepõletike vastane vahend. Soluro Akut on lahustuv pulber, mille 1 pakike sisaldab maksimaalse koguse (2000 mg) D-mannoosi ja 100 mg kontsentreeritud proantotsüanidiine. Lisaks sellele sisaldab Soluro Akut ka C-vitamiini ning aminohappeid metioniin ja glütsiin, mis toetavad ja tugevdavad põiepõletiku vastast mõju ning aitavad ära hoida tsüstiidi kordumist. Soluro Akut on mõeldud kasutamiseks ägeda põiepõletiku korral.

Soluro Duo ja Soluro Akut on müügil apteekides ning märtsikuus KBM Apteegis soodushinnaga -20%.

Magneesiumipuuduse ja stressi nõiaring.

Tänapäevases elukeskkonnas kogeme me kõik aeg-ajalt stressirohkeid olukordi. Enamasti suudab meie organism nendega toime tulla. Teine lugu on siis, kui stress muutub

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi