Magneesium – mineraal, mis on eriti tähtis naiste tervisele.

Facebook
Twitter

Magneesium on mineraal, millel on meie organismis sadu olulisi ülesandeid. Loomulikult vajavad kõik inimesed magneesiumi, kuid naiste tervise seisukohalt on see aine eriti oluline. Siit saad lugeda, miks on magneesium naise tervisele tähtis ning kuidas valida sobivaimat magneesiumipreparaati.

Magneesiumipuudust esineb naistel sagedamini.

Meditsiinistatistika näitab, et magneesiumipuudust esineb naistel tunduvalt sagedamini kui meestel. Hoolimata uuringutest ei ole veel päris selge, miks see nii on. Üheks põhjuseks peetakse hormonaalse taseme perioodilisi muutusi naise organismis. Kindel on see, et naise organism vajab rohkem magneesiumi raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Neil perioodidel on nii enda kui lapse tervise huvides mõistlik võtta magneesiumi koos foolhappega. Sama soovitus kehtib ka naistele, kellel on suur füüsiline koormus või kes tegelevad regulaarselt kehalise treeninguga.

Magneesiumi tähtsusest naise tervisele.

Magneesiumil on meie kehas väga palju erinevaid rolle. Muu hulgas osaleb ta energia tootmises ja närvisüsteemi töös, aitab hoida normaalset lihastoonust ja südame rütmi, toetab ja tasakaalustab hormonaalsüsteemi ning on vajalik ema ja loote tervise säilitamiseks raseduse ajal.

Lisaks sellele aitab magneesium hoida luude tervist ning vältida osteoporoosi, mida esineb peamiselt naistel. Magneesium aitab tasakaalustada veresuhkru taset ja normaliseerida ainevahetust, hõlbustades tervisliku kehakaalu säilitamist.

Magneesiumipuudus võib suurendada järgnevate terviseprobleemide riski:

  • premenstruaalne sündroom
  • polütsüstiliste munasarjade sündroom
  • enneaegne sünnitus, preeklampsia, loote arengu häired
  • ärevushäired, depressioon
  • luude hõrenemine (osteoporoos)
  • kõrgvererõhutõbi (peamiselt postmenopausis naistel)
  • üleminekuea vaevuste süvenemine
  • erinevad põletikulised seisundid.

Millist magneesiumipreparaati eelistada?

Apteekides on saadaval mitmeid erinevaid magneesiumi vorme, millest on levinumad magneesiumoksiid ja magneesiumtsitraat.  Magneesiumoksiid imendub seedetraktist halvasti ning temast jõuab vereringesse ja kudedesse ainult väga väike osa. Tsitraat on küll mõnevõrra paremini omastatav, kuid võib sageli põhjustada seedehäireid ja kõhulahtisust.

Millist magneesiumi siis tuleks võtta? Nendest kahest palju efektiivsemaks ja nutikamaks valikuks on uuenduslik aminohappe kelaadi vormis magneesiumdiglütsinaat.

Magneesiumdiglütsinaat imendub seedetraktist väga hästi ning suurem osa sellest jõuab verre ja kudedesse, kus seda vaja on. Erinevalt enamikest magneesiumisooladest läbib magneesiumdiglütsinaat edukalt vere ja närvikoe vahelise barjääri ning jõuab piisavas kogustes sinna, kus teda kõige enam vajatakse: närvi- ja ajurakkudesse.

Paljudel inimestel võib “vana kooli” magneesiumisoolade tarbimine põhjustada seedehäireid ja kõhulahtisust. Magneesiumdiglütsinaat on hästi talutav ega põhjusta seedeprobleeme. Kõige ohutuma magneesiumivormina on diglütsinaat, eriti koos foolhappega, mis on ka parim valik kasutamiseks raseduse ajal.

Magnefol – hea valik magneesiumipreparaatide hulgast.

Magnefol on uuenduslik magneesiumdiglütsinaadi, foolhappe ja B-vitamiinide kompleks.

Hästiomastatava magneesiumi, foolhappe ja B-vitamiinide täiuslik koosmõju aitab säilitada organismi korrastatud dünaamika: toetab närvirakkude, aju ja lihaste normaalset talitlust, aitab lihaskrampidega toime tulla, maandab südamehaiguste riski ning raseduse ajal aitab hoida ema ja loote tervist. Aminohape glütsiin toetab närvisüsteemi, aitab maandada pingeid ja soodustab rahulikku und.

Magneesium on meie organismile väga oluline mineraal, mille puudus võib tugevasti tervislikku seisundit mõjutada. Seetõttu on hea nõuanne mitte jätta magneesiumipuuduse nähtude ilmnemist tähelepanuta. Parimaks magneesiumipuuduse leevendajaks on magneesiumdiglütsinaati sisaldavad kapslid, näiteks Magnefol.

Magnefol on saadaval apteekides üle Eesti ja www.kbmtervis.ee.

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi