Iga pidu saab kord otsa… Millest tekib pohmell ja kuidas seda leevendada?

Facebook
Twitter

Pohmell pärast alkoholi tarvitamist on paljudele tuttav kogemus. Alkoholi mõju ja pohmellinähtude tugevus sõltub inimese kehakaalust, vanusest, soost, ning joodud alkoholi tüübist ja kogusest. Mõnel inimesel võib isegi üks alkohoolne jook põhjustada pohmelust, samas kui mõni teine võib juua palju rohkem ega tunne mingeid järelnähte. Üldine reegel on, et mida rohkem alkoholi te tarbite, seda tõenäolisemalt on teil järgmisel päeval pohmell.

Millest tekib pohmell?

Üks peamisi pohmelli ehk alkoholi tarvitamise järelnähtude põhjuseid on alkoholi lagundamisel tekkiv mürgine aine aldehüüd. Organism lagundab alkoholi kahes etapis: esmalt muudetakse see ensüümide toimel mürgiseks aldehüüdiks ja seejärel ohutuks äädikahappeks, mis organismist väljutatakse. Kui on joodud suuremas koguses alkoholi, siis ei jõua maks piisavalt kiiresti aldehüüdi lagundada, see kuhjub organismis ja tagajärjeks ongi pohmell.

Lisaks rikub alkohol soole mikrofloorat ja tekitab niinimetatud «lekkiva soole» sündroomi, mille tõttu satub verre suuremal hulgal jääk- ja mürkaineid. See süvendab veelgi joomisejärgset halba enesetunnet.

Kuidas pohmelli leevendada?

Kuigi pohmelli ei ole võimalik täielikult vältida, on olemas mitmeid meetodeid, mis võivad aidata leevendada selle sümptomeid ning kiirendada taastumist. Viimasel ajal on maailmas hakatud üha enam uurima pohmelli seost seedetrakti ja soolestiku mikroflooraga. Uuringud kinnitavad, et teatud probiootikumid ja teised bioaktiivsed ained võivad edukalt leevendada alkoholi jääknähte.

Nüüd on Eestiski saadaval esimene probiootikumidel põhinev toode alkoholi jääknähtude leevendamiseks – Biroxia Detox.

Mis on Biroxia Detox?

Biroxia Detox on uudne ja ainulaadne toode pohmeluse nähtude leevendamiseks. Toote koostisse kuuluvad erilised probiootilised bakterid, alkoholi lagundavad ensüümid, aminohape L-tsüsteiin ja teised bioaktiivsed ained, mille koosmõju aitab efektiivselt leevendada alkoholi tarbimisele järgnevat halba enesetunnet.Biroxia Detox kapslites sisalduvad aktiivsed koostisosad toimivad põhiliselt kahes kohas: soolestikus ja maksas.Aktiivsed ensüümid kiirendavad alkoholi lagundamist juba seedetraktis. Vereringesse imendub vähem alkoholi ja mürgist aldehüüdi.

Probiootilised bakterid Lactobacillus plantarum ja Lactobacillus acidophilus taastavad soolestiku mikrofloora ning sooleseina normaalse läbilaskvuse, mis takistab mürkainete pääsu verre.Aminohape L-tsüsteiin elavdab maksa puhastusprotsesse ning kiirendab aldehüüdi kahjutuks tegemist maksas. Koensüüm Q10, vitamiinid B3, B6 ja foolhape toetavad samuti maksa puhastusprotsesse.

Biroxia Detox põhilised omadused:

   • Alkoholi lagundamise kiirendamine soolestikus. Verre imendub vähem alkoholi ja mürgist aldehüüdi.

   • Sooleseina läbilaskvuse normaliseerimine: verre satub vähem mürkaineid.

   • Maksa puhastusprotsesside ergutamine.

   • Aldehüüdi kahjutuks tegemise kiirendamine maksas.

   • Pohmeluse kesknärvisüsteemiga seotud nähtude leevendamine.

  Parima tulemuse saamiseks tuleb võtta 2 Biroxia Detox kapslit enne esimest jooki ja 3 kapslit pärast viimast jooki.

  Biroxia Detox on peatselt saadaval apteekides üle Eesti. Hetkel võimalik osta KBM Tervise e-poest.

  Tähelepanu!

  Biroxia Detox ei hoia ära joobeseisundit ega kaitse organismi alkoholi liigse või pikaajalise tarbimisega seotud kahjustuste eest. Tervise säilitamise huvides on soovitatav vältida alkoholi tarbimist või tarbida alkoholi ainult mõõdukates kogustes.


  Kuidas pohmeluse tekkimist vältida?

  Kuldne tarkus seisneb selles, et pohmelust on lihtsam ära hoida kui seda ravitseda. Siit leiad kõige olulisemad soovitused, kuidas alkoholi tarbimisele järgenevat halba enesetunnet vältida:

    • Joo mõõdukalt. Mida väiksem on tarbitud alkoholikogus, seda väiksem on ka tõenäosus, et pohmelus tekib.

    • Ära liialda tumedate alkohoolsete jookidega, nagu punane vein, portvein ja brändi. Need joogid sisaldavad aineid, mis toovad kaasa raskema pohmeluse.

    • Ära joo erinevat liiki alkoholi läbisegi, kuna see ärritab seedetrakti ning põhjustab halba enesetunnet.

    • Joo vett. Alkoholi tarbimise ajal on tervisele kasulik juua piisavas koguses vett, mis hoiab ära vedelikupuuduse tekke ja leevendab võimalikke jääknähtusid.

    • Söö piisavalt. Enne alkoholi tarbimist ja ka joomise ajal söö kindlasti kõht täis! Nii imendub alkohol aeglasemalt, sa jääd vähem purju ja ka jääknähud on leebemad.

   Kasuta pohmeluse nähte leevendavat preparaati Biroxia Detox.

    

   Magneesiumipuuduse ja stressi nõiaring.

   Tänapäevases elukeskkonnas kogeme me kõik aeg-ajalt stressirohkeid olukordi. Enamasti suudab meie organism nendega toime tulla. Teine lugu on siis, kui stress muutub

   0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi