Leevendus liigesehädadele ilma valuvaigistiteta – boswellia ekstrakt.

Facebook
Twitter

Liigesepõletikud, eriti osteoartriit, võivad põhjustada palju kannatusi. Liigeste valu, jäikus ja piiratud liikuvus on ebameeldivad sümptomid, mis häirivad tugevasti igapäevast elu.

Kas sa teadsid, et leevendust võib saada ka ilma tugevatoimelisi valuvaigisteid kasutamata? Üheks selliseks looduslikuks vahendiks on boswellia ehk viirukipuu ekstrakt. Siit saad lugeda, miks on liigesepõletike ja -jäikuse puhul mõistlik eelistada boswellia ekstrakti sisaldavaid preparaate.

Mis on Boswellia ekstrakt ja kuidas see toimib?

Boswellia ehk viirukipuu on igihaljas madal puu, mis kasvab maksimaalselt 5 meetri kõrguseks. Boswellia ekstrakti toodetakse viirukipuu vaigust, mille saamiseks tehakse puukoorde sisselõiked, et piimjas vaik välja voolaks. Õhu ja päikese käes tardub see kollakaks, punakaks või pruunikaks viirukiks. Traditsioonilises meditsiinis on viirukit põletikuvastaste omaduste tõttu kasutatud sajandeid.

Osteoartriidi puhul on liigesevalu ja jäikuse peamiseks põhjuseks krooniline põletik. Boswellia ekstrakt sisaldab bioaktiivseid aineid – bosvellhappeid, mille toime seisneb organismis põletikku tekitavate ainete tootmise pidurdamises. See aitab leevendada valu ja parandab liigeste liikuvust. Boswellia ekstrakti kapslitega läbi viidud uuringud on veenvalt näidanud bosvellhapete tõhusust liigesepõletike puhul.

Millised on boswellia ekstrakti eelised?

Põletikuvastastel ravimitel on mitmeid tõsiseid kõrvaltoimeid ning enamasti ei sobi nad pikaajaliseks kasutamiseks. Oluliseks eeliseks, millega boswellia ekstrakt silma paistab, on selle ohutus. Erinevalt nii mõnestki põletikuvastasest ravimist ei põhjusta viirukiekstrakt kõrvaltoimeid. Liigeste põletike puhul laialt kasutatavad valuvaigistid võivad põhjustada seedetrakti probleeme ning ei sobi seetõttu pikaajaliseks kasutamiseks. Seevastu on boswellia ekstrakt hästi talutav, mistõttu saab seda kasutada pikemat aega järjest.

Lisaks pakuvad viirukiekstraktis sisalduvad ained terviklikku lähenemist liigesepõletikele, kuna nad mõjutavad valuaistingu leevendamise asemel otseselt põletikuprotsesse. Põletikku vähendades võivad bosvellhapped isegi aidata aeglustada osteoartriidi süvenemist, säilitades pikemas perspektiivis patsiendi elukvaliteeti. Uuringud näitavad, et boswellia ekstrakti toime algab küll aeglasemalt kui ravimitel, kuid kestab seevastu kauem. Positiivne on ka see, et viirukiekstrakti kapsleid võib vajadusel kasutada koos põletikuvastaste ravimitega – nii saadakse veelgi võimsam positiivne mõju põletiku vastu. Boswellia sobib hästi ka põletikuvastaste ravimite kuuri järgselt, kuna aitab vältida põletike uut ägenemist.

Terrapoint Boswellia kapslid on retseptivabalt saadaval apteekides kõikjal üle Eesti ja www.kbmtervis.ee.

Kokkuvõtteks võib öelda, et boswellia ekstrakti sisaldavate preparaatide eelistamine võib olla tark otsus osteoartriidiga seotud põletiku ja liigeste jäikuse ohjamisel. Kui soovid vältida või vähendada põletikuvastaste ravimite kasutamist, võib boswellia ekstrakt olla sinu jaoks hea alternatiiv. Viirukiekstrakti tõestatud põletikuvastased omadused ja oluliste kõrvaltoimete puudumine muudavad selle väärtuslikuks täienduseks liigesepõletiku raviplaanile.

Magneesiumipuuduse ja stressi nõiaring.

Tänapäevases elukeskkonnas kogeme me kõik aeg-ajalt stressirohkeid olukordi. Enamasti suudab meie organism nendega toime tulla. Teine lugu on siis, kui stress muutub

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi