Kõrgenenud kolesteroolitase – millised on toimivad lahendused?

Facebook
Twitter

Statistika näitab, et vähemalt neljandikul täiskasvanud inimestest on kolesteroolitase normist kõrgem. Paljude arvates on kõrge kolesterool ainult keskealiste ja vanemate inimeste mure. Tegelikult pole see kaugeltki nii – kõrgenenud kolesteroolitaset esineb üsna sageli isegi alla 30-aastastel noortel. Miks on kõrge kolesteroolitase halb ning mida saab teha selle ohjamiseks. Inimene ise ei tunne, et kolesteroolitase oleks kõrgenenud. Selle tõttu on soovitav aegajalt teha vereanalüüsid oma perearsti juures. Juhul, kui analüüsid näitavad, et kolesteroolitase on üle normi, saab abi apteegist.

Milliseid kolesterooli alandajaid tuleks eelistada?

Juhul kui kolesterooli tase on piiripealne või ainult vähesel määral normist kõrgem, on soovitatav pigem kasutada dieedimuutusi ja looduslikke vahendeid kolesterooli kontrollimiseks ning mitte hakata kohe retseptiravimitena müüdavaid statiine kasutama. Selle soovituse põhjuseks on asjaolu, et statiinid ei sobi üsna paljudele inimestele kõrvaltoimete tõttu. Statiinide kõige sagedasemateks kõrvaltoimeteks on lihaste valulikkus ja nõrkus, maksatalitluse häired, seedehäired, kõhuvalu, iiveldus ja liigeste valu. Mõnedel inimestel võivad statiinid põhjustada ka unehäireid ja veresuhkru taseme tõusu. Apteekides retseptivabalt saadavad looduslikud vahendid aitavad kolesteroolitaset normaliseerida ilma ravimitele omaste kõrvaltoimeteta.

Millised on kõige efektiivsemad looduslikud kolesterooli alandajad?

Siin on viie kõige tugevama “loodusliku statiini” lühikirjeldused:

 1. Üheks tõhusamaks looduslikuks kolesterooli alandajaks on punane fermenteeritud riis, õigemini – selles sisalduv aine nimega monakoliin K. Uuringud on näidanud, et monakoliin toimib sama efektiivselt kui statiinid, kuid ilma ravimitele omaste kõrvaltoimeteta.
 2. Suhkruroost saadav polükosanool toimib analoogselt ’keemiliste’ statiinidega, pärssides kehaomase kolesterooli tootmist. Polükosanool on ka antioksüdant, mis võib aidata vähendada LDL-kolesterooli oksüdatsiooni. Oksüdeerunud LDL on üheks ateroskleroosi põhjuseks, mistõttu on selle tekkimise pidurdamine kasulik.
 3. Kurkumiin on bioaktiivne aine, mida leidub kurkumi (Curcuma longa) juurtes. Uuringud on näidanud, et kurkumiin aitab vähendada “halva” LDL-kolesterooli ja triglütseriidide taset veres. Need kaks lipiidi on otseselt seotud veresoonte lupjumise ja südame-veresoonkonna haiguste riskiga. Kurkumiin on ka antioksüdant, mis võib aidata vähendada LDL-kolesterooli oksüdatsiooni ning vähendada ateroskleroosi riski.
 4. Oliivilehtedes sisalduv hüdroksütürosool on väga tugev antioksüdant, mis kaitseb veresoonte seinu ja takistab nende lupjumist ning on uuringute andmeil võimeline vähendama kahjuliku LDL-kolesterooli taset veres.
 5. Kolesteroolitaseme normaliseerijana on osutunud efektiivseks koliin – oluline toitaine, mis täidab olulist rolli lipiidide (rasvade) ainevahetuses. Koliin ise ei alanda otseselt kolesterooli taset, kuid ta normaliseerib kolesterooli ainevahetust maksatalitluse korrastamise kaudu. Normaalne maksatalitlus on kolesterooli tasakaalu reguleerimiseks väga oluline, kuna just maksas sünteesitakse põhiline osa organismi kolesteroolist.

Mida siis ikkagi apteegist valida?

Uudne kompleks kolestroolitasemele, milles on kõik eelpooltoodud 5 looduslikku statiini, on AteroLip Complex. See innovatiivne tervisetoode sisaldab punase riisi monakoliin K, suhkruroo polükosanooli, kurkumiini, oliivilehtede standardiseeritud kuivekstrakti, koliini ning lisaks ka niatsiini ja vitamiini B12. AteroLip Complexi bioaktiivsed ained toimivad koos, tugevdades üksteise positiivset mõju.

Hiljuti Läti ja Eesti arstide osalusel läbiviidud uuring tõestas veenvalt AteroLip Complexi efektiivsust kolesteroolitaseme normaliseerimisel. Uuringus osales 105 kõrgenenud kolesteroolitasemega patsienti Lätist ja Eestist. Pärast kolmekuulist AteroLip Complexi kasutamist alanesid patsientidel märgatavalt nii üldkolesterooli, LDL-kolesterooli kui ka triglütseriidide väärtused. Parim tulemus (kõige suurem näitude alanemine) saavutati patsientidel, kelle uuringueelne üldkolesterooli väärtus oli üle 6,2 mmol/L ja LDL väärtus üle 5,0 mmol/L.

AteroLip Complex on saadaval apteekides kõikjal Eestis ja www.kbmtervis.ee.

Magneesiumipuuduse ja stressi nõiaring.

Tänapäevases elukeskkonnas kogeme me kõik aeg-ajalt stressirohkeid olukordi. Enamasti suudab meie organism nendega toime tulla. Teine lugu on siis, kui stress muutub

0
  0
  Sinu ostukorv
  Ostukorv on tühiTagasi poodi