Viirusnakkused on taas tõusuteel! Kuidas end kaitsta?

Facebook
Twitter

Nagu ikka talvisel ajal, levivad kõikjal meie ümber erinevad haigustekitajad – rinoviirused, paragripp, gripp ja teised pahalased. Ettevaatlikuks teeb seegi, et taas suureneb nakatumine koroonaviirusesse. Seetõttu on kasulik meelde tuletada, mida igaüks teha saab, et nakatumisohtu vähendada ja haigestumise korral rasket põdemist vältida. 

Arstide soovitused

Arstid soovitavad meil kõigil järgida meetmeid, mis vähendavad nakatumise riski ja haigestumise korral aitavad kiiremini ja täielikult paraneda.

Nende hulka kuuluvad hea hügieen, korralik uni, piisav vedeliku tarbimine ja täisväärtuslik toit. Toitumisteadlaste sõnul on mitmeid toite, milles sisalduvad vitamiinid ja teised kasulikud ained toetavad immuunsüsteemi ja aitavad organismil viirustega toime tulla. Eriti väärtuslikud on sibul, küüslauk, petersell, till, kapsas, lehtkapsas, spinat, oad ja herned, roheline tee, apelsinid ja viinamarjad. Need kõik sisaldavad vitamiine ja antioksüdante, millest on nakkustega võitlemises palju abi. 

Viirusnakkuste perioodil ja nakatumise järgselt vajab meie organism mitmeid aineid tunduvalt rohkem kui me igapäevase toiduga kätte saame. Selle tõttu soovitavad arstid kasutada vitamiine ja teisi bioaktiivseid aineid, et oma vastupanuvõimet tugevdada. Apteegiriiulilt võib leida erinevaid tooteid,  mis immuunsust tugevdavad ja viiruste vastu aitavad. Millistest ainetest aga tõesti abi on?

Viis ainet, millest on viirusnakkuste puhul abi

Arstid soovitavad viirusnakkuste ennetamiseks ja ka juba haigestununa kasutada viit bioaktiivset ainet, millel on kõige tugevam viirusevastane jõud. Kolm nendest ainetest – vitamiin C, vitamiin D ja tsink – on juba pikemat aega teada ja tuntud oma immuunsüsteemi toetava ja viirusnakkust pärssiva mõju poolest. Kaks ülejäänud ainet – kvertsetiin ja melatoniin – on uued, aga samas väga tugevad „võitlejad“ viirusevastasel rindel.

Kvertsetiin – tugeva väega nakkustevastane aine. Kvertsetiin on taimne flavonoid – võimas antioksüdant, millel on mitmeid tervist tugevdavaid omadusi. Teaduslikud uuringud on veenvalt tõestanud kvertsetiini põletikku pärssivad ning immuunsüsteemi toetavad omadused. Muu hulgas takistab kvertsetiin viiruste rakku tungimist ja paljunemist organismis. Kvertsetiin soodustab verevarustust ja toetab kudede, sealhulgas ka kopsukoe, varustamist hapnikuga, mis on äärmiselt oluline hingamisteede nakkuste korral.

Melatoniin – „energiasüst“ immuunrakkudele. Immuunsüsteemi tugevdamiseks on üks parimaid vahendeid pikk ja kosutav uni.  Hea uni on  äärmiselt oluline ka immuunsüsteemis toimivatele kuulvatele valgetele verelibledele. 

D-vitamiin – immuunsüsteemi eestvedaja, mis mängib juhtrolli immuunsüsteemi toimimises. Teadusuuringud näitavad, et D-vitamiini madal tase suurendab tunduvalt nakatumise ja haigestumise riski.

C-vitamiin –positiivset  mõju erinevate viiruste ohjamisel on tõestanud paljud uuringud.  On kindlaks tehtud, et C-vitamiin on ka tugev antioksüdant, mis kaitseb rakke kahjustuste eest ja aitab neil taastuda.

Tsink – immuunsüsteemi mitmekülgne toetaja, mis takistab viiruste paljunemist rakkudes. Tsink on oluline mineraal, mille puudus immuunsüsteemi tõsiselt hätta jääb.  Tsink on hädavajalik infektsioonidega võitlevate  valgete vereliblede tootmiseks. Organismi piisav tsingitase aitab viiruseid  kahjutuks teha ning vähendab hingamisteede põletike tekkimise riski.

Nutikas toode viirustevastaseks kaitseks – Imunosil Virufix.
Hiljutiste uuringutulemuste soovituste põhjal on loodud uus komplekspreparaat Imunosil Virufix, mis sisaldab kõiki neid viit ainet. Virufixis sisalduvad ained aitavad pidurdada viiruste rakku tungimist ja paljunemist ning võimaldavad nakkuse sümptomitega paremini toime tulla. Toote koostis on üles ehitatud selliselt, et kõik bioaktiivsed ained on efektiivsetes annustes ja kõige paremini toimivas vahekorras. Virufix on immuunsust toetades ühtviisi tõhus kõigi viiruste puhul.Hea on teada ka, et kõiki immuunsusele vajalikke aineid – vitamiini C, vitamiini D, tsinki,kvertsetiini ja melatoniini – eraldi ostes on rahaline kulu palju suurem, kui osta üks  komplekspreparaat, kus need kõik on juba õiges kontsentratsioonis olemas.

Imunosil Virufix on saadaval apteekides üle Eesti ja www.kbmtervis.ee.

Magneesiumipuuduse ja stressi nõiaring.

Tänapäevases elukeskkonnas kogeme me kõik aeg-ajalt stressirohkeid olukordi. Enamasti suudab meie organism nendega toime tulla. Teine lugu on siis, kui stress muutub

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi