(8 arvustused)

Gepan Instill eeltäidetud süstal – kroonilistele põiepõletikele

Glükoosaminoglükaani kihi (GAG kihi) taastamiseks kusepõies kroonilise tsüstiidi juhtudel, nagu interstitsiaalne tsüstiit, üleaktiivne kusepõis, kroonilised korduvad kuseteede põletikud, kiirgustsüstiit. Gepani infoleht

Tähelepanu! Alates 2022 aastast on interstitsiaalse tsüstiidi või kiirgustsüstiidi ravi Gepaniga Haigekassa poolt kompenseeritav. Loe täpsemalt SIIT

Tähelepanu! Tegemist on professionaalseks kasutamiseks mõeldud meditsiiniseadmega. Enne tarvitamist lugeda kasutusjuhendit ja vajaduse korral konsulteerida spetsialistiga

Lisainfot raviteenuse osas saab SIIT

 

99.00

Kirjeldus

Gepan® Instill eeltäidetud süstal – kroonilistele põiepõletikele, kusepõie epiteeli GAG kihi taastamiseks.

Kusepõie siseseina katab läbitungimatu kaitsekiht, mida nimetatakse glükoosaminoglükaani (GAG) kihiks. Selle kihi moodustab keerukas glükoosaminoglükaanide ja proteoglükaanide võrgustik. GAG kihi kõige olulisem koostisosa on kondroitiinsulfaat. Selle kihi põhiülesandeks on kaitsta põieseina uriinis sisalduvate kaaliumi ioonide, mikrokristallide, bakterite ja proteaaside eest selleks, et need ei puutuks kokku epiteeliga (rakkude väliskihiga) ega ärritaks seda. GAG kihi kahjustuse korral on mainitud kaitsefunktsioon takistatud ning see võimaldab ärritavatel ainetel kusepõie epiteeli kahjustada.

Kusepõiel on mõningane võime taastada GAG kihti, sidudes uriinis leiduvaid glükoosaminoglükaane ioonsidemete abil. GAG kihti on võimalik taastada ka välise päritoluga glükoosaminoglükaanidega, mida kasutatakse juhul kui organismi võime glükoosaminoglükaane toota ei ole piisav.

Gepan® instill on välja töötatud spetsiaalselt kusepõie epiteeli GAG kihi taastamiseks. Toode sisaldab kõrgpuhastatud kondroitiinsulfaati, mis on valmistatud eritehnoloogia abil. Gepan® instill on mõeldud ainult kusepõide instilleerimiseks.

Gepan® Instill eeltäidetud süstal – kroonilistele põiepõletikele, kusepõie epiteeli GAG kihi taastamiseks Gepani infoleht

Tähelepanu! Tegemist on professionaalseks kasutamiseks mõeldud meditsiiniseadmega. Enne tarvitamist lugeda kasutusjuhendit ja vajaduse korral konsulteerida spetsialistiga

www.gepan-instill.de

Koostisosad

Gepan® instill sisaldab 80 mg naatriumkondroitiinsulfaati 40 ml lahuses (0,2%, 2 mg/ml).
Gepan® instill ei sisalda säilitusaineid.

Kasutamine

Instilleerida kogu Gepan® instill’i maht kateetri kaudu kusepõide pärast seda, kui kusepõis on täielikult tühjendatud. Selleks eemaldada kõigepealt süstlalt kork ja ühendada süstal sobiva kateetriga, kasutades erinevate kateetritega ühilduvat otsikut.
Seejärel peab Gepan® instill jääma kusepõide nii kauaks kui võimalik, aga mitte vähem kui 30 minutiks.
Esimesel neljal ravinädalal on soovitatav teha instillatsioone üks kord nädalas. Edaspidi tuleb jätkata instillatsioonidega üks kord kuus, kuni sümptomid on taandunud. Sõltuvalt sümptomite kulust, võivad mõned patsiendid vajada algfaasis iganädalasi instillatsioone pikema aja jooksul, nt kuus nädalat või kauem, enne kui minnakse üle üks kord kuus manustamisele. Enne kasutamist tuleb toode soojendada toatemperatuurini või vajadusel kehatemperatuurini. Tehnilistel põhjustel võib süstlas olla õhumulle.

Hoiatused

Gepan® instill on ette nähtud ainult kusepõide instilleerimiseks.
Gepan® instill’i ei tohi manustada süsteemselt.
Gepan® instill on ainult ühekordseks kasutamiseks, sest teistkordsel kasutamisel ei saa tagada steriilsust.

Kasutamata osa tuleb ära visata.
Gepan® instill’i ei tohi kasutada pärast kõlblikkusaega.

Mitte kasutada, kui ühekordne süstal on rikutud või esineb mis tahes tunnuseid, et see on kasutuskõlbmatu (nt lahus on hägune, blistris on vedelikku, süstlal ei ole korki peal).

Gepan® instill’i ei tohi kasutada, kui esineb ülitundlikkus koostisosade suhtes. Gepan® instill’i ei tohi kasutada rasedatel või alla 12-aastastel lastel, sest puudub ravikogemus nende patsiendirühmadega.

Kuna empiiriline kogemus on väike, siis ei tohi seda seadet kasutada samaaegselt teiste GAG kihti taastavate meditsiiniseadmetega.

Puuduvad teadaolevad koostoimeid ravimpreparaatidega, kuid teoreetilistel kaalutlustel ei tohi seadet kasutada samaaegselt ravimpreparaatidega, mis toimivad uriini happesust suurendavalt (nt metioniin, ammooniumkloriid).

Säilitamistingimused

Hoida temperatuuril kuni 25 °C. Mitte lasta külmuda.

Kõlblikkusaeg on trükitud pakendile ja blistri sildile. Gepan® instill’i ei tohi kasutada pärast kõlblikkusaega. Samuti ei tohi seadet kasutada, kui süstal on rikutud.

Tootja

Tootja: G. Pohl-Boskamp GmbH & Co. KG, Kieler Strasse 11, 25551 Hohenlockstedt, Saksamaaa

Esindaja Eestis: KBM Pharma OÜ, Tähtvere 4, 51007 Tartu

8 arvustust tootele Gepan Instill eeltäidetud süstal – kroonilistele põiepõletikele

5.0 Hinnang
1-5 of 8 reviews
  1. Kõik sujus ladusalt ja kaup kiirelt käes. Aitäh!

Lisa arvustus
You must be logged in to post a review Log In
0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi