Liigeste kulumine, liigesepõletik – mida teha nende leevendamiseks?

Facebook
Twitter

Liigesehaigustest, eriti osteoartroosist kuuldes mõtleme me reeglina üle 60-aastastele inimestele ning arvame, et nooremaid inimesi need tervisehädad ei ohusta. Tegelikkuses pole midagi ebatavalist selles, kui arst diagnoosib liigeste kulumuse või liigesepõletiku ehk osteoartroosi juba 40ndates eluaastates patsiendil.

Osteoartroos saab alguse liigeste kulumisest.

Osteoartroos on kõige sagedamini esinev liigesehaigus, mille algseks põhjuseks on liigeskõhre järkjärguline kulumine. Vahel saab haigus alguse ka korralikult paranemata liigesevigastusest.

Kõhr on kude, mis katab liigeses luupindu ning on tervena sile ja läikiv. Terve kõhr võimaldab liigeses sujuvat ja valutut liikuvust. Kõhre kulumise tõttu kaotab see oma sileda pinna, hakkab õhenema, väheneb elastsus ja halvenevad puhverdavad omadused. Osteortroosi korral tekib lisaks kõhrekahjustusele ka liigesesisene põletik, mis kiirendab haiguse arengut ja põhjustab valu. Haigus võib hakata arenema 40-ndates eluaastates, kuid eakate hulgas on artroos juba enamikul inimestest. Kuna osteoartroos põhjustab palju valu ja kannatusi, on teadlased viimastel kümnenditel püüdnud leida efektiivseid ja ohutuid vahendeid sellest haigusest jagu saamiseks.

Arstide kindel seisukoht on, et liigesehaiguste ravi tuleb alustada võimalikult kiiresti, kohe pärast esimeste haigusnähtude avastamist. Mida varem raviga alustada, seda paremad on tervenemise väljavaated ja seda väiksemad on hilisemad kannatused.

Looduslikud vahendid liigeste kulumise leevendamiseks.

Krooniliste liigesehaiguste täielikuks väljaravimiseks pole mingit imearvimit seni leitud. Liigeste kulumise korral on ravi suunatud eelkõige valu leevendamisele, liigese liikuvuse parandamisele ja liikumisvõime säilitamisele.

Liigesehaiguste korral saab abi looduslikest vahenditest. Uuringute tulemused ja pikaajaline ravikogemus näitab, et teatud bioaktiivsete ainete regulaarne manustamine aitab hoida liigeste tervist ning vältida liigese kulumise süvenemist. Ilma põletikuta kulgevate liigesehaiguste ja liigeste traumade korral on soovitatav kasutada aineid, mis on liigeste loomulikud ehitusmaterjalid: glükoosamiini, kondroitiini, kollageeni ja hüaluroonhapet. Need neli ainet on liigesekõhre ja liigesevedeliku peamised ja äärmiselt olulised koostisosad. On välja selgitatud, et ka oomega-3 rasvhapetest võib olla abi. Mõistlik valik on Artroveron 5in1 – komplekspreparaat, milles kõik need ained on olemas.

Uudne leevendus osteoartoosi korral.

Järjekindlad teadusuuringud osteoartroosi uute ravivõimaluste leidmiseks on viimaks kandnud vilja. Üllatuslikult on osutunud äärmiselt efektiivseks lahenduseks bioaktiivsed ained, mida sisaldavad meile kõigile tuntud taimede – avokaado ja sojaoa – ekstraktid. Nende  ainete toimel surutakse liigeses maha põletikulised protsessid ning paraneb liigeskõhre koostisosade süntees. Selle tulemusena toimub liigeste taastumine ning leevenevad osteoartroosi sümptomid – valu ja liigeste jäikus. Erinevalt põletikuvastastest ravimitest ei ole neil bioaktiivsetel ainetel olulisi kõrvaltoimeid.

Avokaado ja soja ekstraktid toimivad kõige efektiivsemalt, kui neid võtta sisse koos glükoosamiiniga. Sellise kompleksi kasutamisel väheneb oluliselt vajadus põletikuvastaste ravimite järele. Artroveron Avoq on uudne komplekspreparaat, mis sisaldab nii soja ja avokaado bioaktiivseid aineid kui ka glükoosamiini. Artroveron Avoqi soovitatakse kasutada põletikuliste liigesehaiguste korral.

Magneesiumipuuduse ja stressi nõiaring.

Tänapäevases elukeskkonnas kogeme me kõik aeg-ajalt stressirohkeid olukordi. Enamasti suudab meie organism nendega toime tulla. Teine lugu on siis, kui stress muutub

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi