5 lihtsat viisi oma immuunsuse tugevdamiseks

Facebook
Twitter

Tugev immuunsus on tervise ja elurõõmu olulisemaid eeldusi. Eriti oluline on immuunsüsteemi tugevdamisele mõelda külmal ajal, mil meile hiilivad igal sammul ligi erinevad viirused, mikroobid ja bakterid, mis halvemal juhul võivad tugevasti mõjutada meie tervist ja igapäevaelu. Siit leiate viis lihtsat nõuannet oma immuunsüsteemi toetamiseks.

1. Toitu mitmekülgselt ja tervislikult

Arstiteadlased ütlevad, et umbes 80% immuunsusest sõltub meie seedetraktist. Mida see tähendab? Lühidalt öeldes sõltub immuunsüsteemi valmisolek haigustega toime tulekuks paljuski sellest, mida me sööme ja joome. Selle tõttu on mõistlik eelistada tervislikku vahemerelist menüüd, mis on rikas looduslikest antioksüdantidest, vitamiinidest, kiudainetest ja headest rasvadest. Kõik need toitained aitavad kaasa mao ja soolestiku mikrofloora normaalsele talitlusele. Kuna vahemere dieet on tervisele kasulik ja samas maitsev, parandab ta enesetunnet ja meeleolu ning toetab samal ajal organismi kaitset viiruste ja bakterite rünnaku vastu.

2. Hoolitse puhtuse eest

Viiruse ja teiste haigustekitajate sissetungi vältimiseks on üheks tõhusamaks meetmeks regulaarne ja põhjalik käte pesemine. Samuti on mõistlik kanda rahvarohketes siseruumides kaitsemaski. Avalikes ruumides, kus liigub palju inimesi hõljub õhus pidevalt miljardeid viiruseosakesi. Mida vähem neid hingamisteedesse satub, seda väiksem on haigestumise tõenäosus. Avalikes kohtades viimise ajal ja pärast seda on parem hoiduda kätega oma näo puudutamisest, et vältida haigustekitajate kandumist nina, suu ja siilmade ümbrusse. Samuti on kasulik käia regulaarselt duši all, sest liigne higi ja sellele ladestuvad tolmuosakesed tekitavad bakterite ja mikroseente kasvuks tänuväärse kasvukeskkonna.

3. Ole kehaliselt aktiivne

Regulaarne treenimine ei paranda mitte ainult lihaste toonust, füüsilist võimekust ning südame ja teiste organite tervist, vaid vähendab ka stressihormoonide taset organismis. See on oluline, sest pidev stress mõjutab negatiivselt valgete vereliblede (leukotsüütide) ja teiste immuunsüsteemi rakkude arvu kehas. Lisaks pole saladus, et kehaline aktiivsus pakub ka rõõmu, muutes inimese positiivsemaks. See on tõesti tähtis, sest paljud terviseprobleemid saavad alguse peast. Liigume rohkem – siis püsime tervena!

4. Hoolitse piisava ja kvaliteetse une eest

Tugeva immuunsuse üheks oluliseks eelduseks on piisav ja hea uni, sest keha taastub une ajal. See on ka põhjus, miks sa tahad haigena tavalisest rohkem magada. Une ajal taastub ja kogub jõudu ka meie immuunsüsteem. Mitmete immunsüsteemi rakkude taastootmine toimub just peamiselt siis, kui me magame. Juhul kui uni on ebakvaliteetne või ebapiisav (lühem kui 6 tundi), siis tekib neid kaitsvaid rakke kehas vähem, muutes meid haigustekitajatele vastuvõtlikumaks.

5. Vali apteegist viis kõige võimsamat viirusevastast ainet

Arstid soovitavad viirusnakkuste ennetamiseks ja ka juba haigestununa kasutada viit ainet, millel on kõige tugevam viirusevastane jõud. Kolm nendest ainetest – vitamiin C, vitamiin D ja tsink – on juba pikemat aega teada ja tuntud oma immuunsüsteemi toetava ja viirusnakkust pärssiva mõju poolest. Kaks ülejäänud ainet – kvertsetiin ja melatoniin – on uued, aga samas väga tugevad „võitlejad“ viirusevastasel rindel.

Uuringute ja tippteadlaste soovituste põhjal on loodud uus komplekspreparaat Imunosil Virufix, mis sisaldab kõiki neid viit ainet. Virufix pidurdab viiruste rakku tungimist ja paljunemist ning aitab viirusnakkuse sümptomitega paremini toime tulla. Toote koostis on üles ehitatud selliselt, et kõik bioaktiivsed ained on siin kõige efektiivsemates annustes ja kõige paremini toimivates vahekordades.

Imunosil Virufix on immuunsust toetades ühtviisi tõhus kõigi viiruste puhul. 

Tasub ka meeles pidada, et neid aineid ühekaupa eraldi ostes on rahaline kulu palju suurem. Virufix on mõeldud positiivsetele inimestele, kes ei ole passiivsed ega jäta enda tervist saatuse hooleks ning teevad kõik endast oleneva haigestumise vältimiseks.

Praegu on võimalus Imunosil Virufixi soodushinnaga osta SIIT!

Imunosil Virufix on ka saadaval apteekides üle Eesti.

Vaata ka Imunosil Virufixi tutvustavat videot.

Magneesiumipuuduse ja stressi nõiaring.

Tänapäevases elukeskkonnas kogeme me kõik aeg-ajalt stressirohkeid olukordi. Enamasti suudab meie organism nendega toime tulla. Teine lugu on siis, kui stress muutub

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi