Närvipinge ja stress muudavad meid haigustele vastuvõtlikuks

Facebook
Twitter

Me kõik teame ütlust, et enamik haigustest tuleb närvidest. See kõlab pisut lapsikult kuid ometigi on selles tugev tõetera.

Sügis on see aeg, mil loodus paneb närvisüsteemi tugevuse proovile: sünge ja pilves taevas, külm vihm, pimedus…. Kõik see mõjutab negatiivselt meie närvisüsteemi, mille tagajärjel tuju halveneb ning võib tekkida apaatia ja kurnatus. Kõik oleks veel enam-vähem kontrolli all, kuid praegune olukord viiruste, nakatumisohu, piirangute ja ebaselge tulevikuga nõuab samuti närvisüsteemilt lõivu. Kõik see tekitab närvilisust, ärrituvust, masendust ja unehäireid. Kõige selle pinnalt võib hakata arenema depressioon. Oluline on meeles pidada, et vaimne stress ja närvipinge võivad meid muuta erinevatele haigustele vastuvõtlikumaks.

Kuidas stress mõjutab meie vastupanuvõimet haigustele?

Stressi põhjustajaid on ümberringi palju, aga sõltumata põhjustest võivad stressi tagajärjed olla hävitavad. Stressist tulenevad närvisüsteemi häired võivad omakorda põhjustada südame, vereringe ja seedetraktiga seotud probleeme.

Praegusel nakkusohtlikul ajal on oluline teada, et stress halvab ka meie immuunsüsteemi talitlust. Stressi mõjul väheneb nakkuste eest kaitsvaid antikehi tootvate rakkude hulk organismis. Biokeemilisel tasemel kutsub stress esile hormooni kortisooli taseme tõusu veres. See on stressihormoon, mis surub alla immuunsust, tehes seda põhiliselt läbi immuunrakkude aktiivsuse pärssimise. Selle tulemusena suureneb organismi vastuvõtlikkus haigustele ja põletikulistele protsessidele.

Teadlased on teinud kindlaks, et kestev stress rikub ära närvisüsteemi ja immuunsüsteemi vahelise sidusa koostöö. Selle tagajärjel tekib niinimetatud kroonilise väsimuse sündroom, mille puhul inimene tunneb nõrkust, väsib kiiresti ja haigestub sageli.

Nii tekib nõiaring: viiruse levik ja nakkusoht tekitavad stressi ning stress omakorda soodustab nakatumist viirusega.

Selleks, et kirjeldatud nõiaringist terve ja rõõmsana väljuda, on vaja tegutseda kahes suunas:

  1. Teha kõik endast olenev, et närvipingeid maha võtta ja stressi kahjulikku mõju minimeerida.
  2. Tegutseda selle nimel, et oma närvisüsteemi tugevdada ja tema talitlust toetada.

Esimese tegevussuuna komponentideks on lõõgastumistehnikad, meditatsioon, looduses viibimine ning meeldivate ja rahustavate asjadega tegelemine. Lisaks sellele veel hea nõuanne: elimineeri negatiivsed mõjud. Kuna enamus meediakanaleid keskendub negatiivsetele uudistele, on tervisele kasulik nende ligipääsu oma ajule vähendada. Vali välja üks ja ainuke, endale meelepärane infoallikas ja jäta teised kõrvale. Uudistega tutvuda on mõistlik üks kord päevas, mitte sagedamini.

Teise tegevussuuna nurgakivideks on piisav uneaeg, mitmekülgne ja tervislik toitumine ning piisav füüsiline koormus.

Efektiivne looduslik abi apteegist.

Stressist ja närvipingest jagusaamiseks tuleks eelistada looduslikke vahendeid, mille kasutamine on ohutu ja mis ei tekita sõltuvust. Parim stressivastane ja närvipingeid leevendav vahend peaks olema selline, mis ühelt poolt toimib rahustavalt ning teisalt tugevdab närvisüsteemi. Selliseks tooteks on Nervostrong, mis sisaldab tervet komplekti bioaktiivseid aineid: trüptofaani, B-rühma vitamiine ning palderjani, melissi, humala, viirpuu, naistepuna ja kannatuslille ekstrakte.

Nervostrongi koostisosad rahustavad, toetavad närvisüsteemi normaalset toimimist ning samal ajal tugevdavad närve. Nervostrong normaliseerib aju biokeemilisi protsesse ning häälestab meeleolu positiivseks. Selle tulemusel on õhtul kergem uinuda ning päevasel ajal lihtsam stressi ja pingega toime tulla. Nervostrong – rahustav vahend, mis tugevdab närve.

Magneesiumipuuduse ja stressi nõiaring.

Tänapäevases elukeskkonnas kogeme me kõik aeg-ajalt stressirohkeid olukordi. Enamasti suudab meie organism nendega toime tulla. Teine lugu on siis, kui stress muutub

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi