Me kõik soovime olla nooruslikud, teotahtelised ja rõõmsameelsed. Alati see kahjuks ei õnnestu ning võimust võtavad muremõtted, tüdimus ja jõuetus. Kuidas taastada endas positiivsus, rõõmsameelsus ja tegusus ning kas on võimalik leida apteegiriiulilt midagi, millest oleks abi?
Küsime proviisor Peeter Villako käest, millest saaksid abi keskealised ja vanemad inimesed, keda kimbutavad meeleolulangus, tüdimus ja teotahte puudumine.
Miks keskealised ja vanemad inimesed kurdavad tihti meeleolulanguse ja surutise üle?
Sageli tunnevad eakamad inimesed, et pealehakkamist jääb vähemaks. Asja ei tee ka paremaks praeguse aja ärevad uudised maailmast, poliitikute lõputud kemplemised, hindade tõus ja mure igapäevase toimetuleku pärast. Meid ümbritsev elu peegeldub paratamatult meie meeleolus, mille tõttu võivadki muremõtted kuhjuda, meeleolu langeda ja tekib tunne, et rõõmsameelsus hakkab kaduma.
Teotahte ja meelolu languse põhjuseks ei pruugi olla mingi konkreetne haigus või välised tegurid, vaid hoopis hormonaalse taseme muutused. Kindlasti mängivad meeleolu languses ja muremõtetes oma osa ka naistel üleminekuiga ja meestel potentsiprobleemid.
„Nooruslikkuse, elujõu ja positiivse enesetunde tagavad meie organismis hormoonid, eriti just DHEA ehk keerulise nimega dihüdroepiandrosteroon. Alates 40-ndatest eluaastatest algab DHEA taseme langus organismis, mis võib tugevasti mõjutada meie vaimset seisundit ja pärssida rõõmsameelsust.“
Mida inimesed tavaliselt kasutavad töövõime ja meeleolu tõstmiseks?
Inimene ei väsi üleöö, kuid töövõime ja stressitaluvuse kadumisel üritatakse tõesti ennast aidata tuttavate vahenditega. Esialgu püütakse ennast virgutada kohvi või musta teega, kuid ka see aitab ainult lühiaegselt. Samuti võivad päevased suuremad kohvi kogused esile kutsuda maovaevuseid, ülihappesust ja unehäireid. Väsimuse ja jõuetuse korral kahtlustatakse tihti ka D-vitamiini või raua puudust, kuid kui uuringute käigus selgub, et vitamiinide ja mineraalainete tasemed on kehas korras, on inimene nõutu. Sellistel juhtudel olen mina keskealistele ja vanematele inimestele soovitanud Altivia Vitale kapsleid.
Miks just Altivia Vitale?
Altivia Vitale koostisse kuuluvad jamsijuure, ashwagandha, lutserni ja viirpuu ekstraktid. Erinevate ekstraktide kooslus moodustab ühtse kompleksi, mis koos toimides suurendabheaolutunnet, leevendab negatiivseid emotsioone, tõstab toonust ja annab energiat. Samuti toetab Altivia Vitale ajutegevust ja mälu ning aitab stressiga paremini toime tulla.
Ennist kirjeldatud meie organismile vajalikku DHEA taset aitab tõsta jamsijuure ekstrakt, mis sisaldab diosgeniini – bioaktiivset ainet, mida organism kasutab selle hormooni tootmiseks. Koostises sisalduv hariliku lutserni ekstrakt aitab samuti pidurdada vananemist ja annab igapäevaselt juurde energiat.
Altivia Vitale koostises sisalduv imeväärne taim ashwagandha annab juurde energiat, parandab meeleolu ning mälu. Selle taime ekstrakt toimib loodusliku stressileevendajana, mida on traditsiooniliselt kasutatud närvisüsteemi töö toetuseks ning ärevuse, unehäirete, halbade unenägude ja muremõtete leevendamiseks. Ashwagandha ekstraktil on uuringutega tõestatud anksiolüütiline ehk negatiivseid emotsioone leevendav mõju. Paljudele juba tuntud hariliku viirpuu ekstrakt toetab normaalset südametööd.
Altivia Vitale:
- Suurenda vaimset ja füüsilist heaolu
- Vähendab muremõtteid
- Annab juurde jõudu
- Aitab toime tulla stressiga
Kuidas peaks kasutama Altivia Vitale kapsleid?
Altivia Vitale kasutamine on lihtne, sest vaja on võtta ainult üks kapsel koos veega hommikul peale sööki. Mõju saavutamiseks peaks kuuri kestvus olema vähemalt üks kuu. Mina soovitan aga võtta vähemalt kaks kuud järjest. Kindlasti soovitan lisaks preparaadile ka jõukohast füüsilist treeningut, täisväärtuslikku toitu ja puhkust. Hoiduma peaks suitsetamisest, istuva eluviisiga inimesed peaksid kindlasti jalutamas käima.
Altivia Vitale kapslid on saadaval apteekides kõikjal Eestis ja KBM Tervise e-poes.