Milline peab olema hea probiootikum?

Facebook
Twitter

Kas sa tead, et iga inimese soolestikus elab umbes 40 triljonit bakterit? On tähelepanuväärne, et meie sooltes leiduvate bakterite arv on suurem kui keharakkude koguarv. Teadlased väidavad, et soolestiku mikrofloora on omaette elund, mis mõjutab meid palju rohkem, kui oleme seni arvanud. Soolestiku bakterite tasakaalu muutused võivad tekitada mitmeid probleeme, nagu seedehäired, kõhulahtisus või toitainete imendumise halvenemine.

Soole mikrofloorat saab soodsas suunas mõjutada ja “parandada” probiootikumide kasutamisega.

Probiootiliste bakterite teekond organismis.

Probiootikumid võtavad pärast allaneelamist ette pika ja ohtliku teekonna läbi meie seedetrakti. Selleks, et oma kasulikku mõju avaldada, peavad nad suutma mao happelises keskkonnas ellu jääda ning jõudma soolestikku. Soolestikus peavad bakterid kinnituma sooleseinale ning seal piisavalt kiiresti paljunema.

Probiootikumide positiivse mõju.

Soolestikus elavad tavapäraselt koos nii kasulikud kui ka kahjulikud mikroorganismid, mis moodustavad tasakaalus ja toimiva mikrofloora. Siis kui näiteks soolenakkused, riknenud toit või antibiootikumide kasutamine soole mikrofloora normaalset tasakaalu kahjustavad, võtavad võimust kahjulikud bakterid, mis eritavad halba enesetunnet põhjustavaid  toksiine. Samal ajal hakkab vähenema meie kasulike bakterite arvukus – tekib bakterite tasakaaluhäire ehk düsbioos.

Kasutades probiootikumi, suurendame me kasulike bakterite hulka seedtraktis. Soolestikus paljunedes on head probiootilised bakterid võimelised välja tõrjuma kahjulikke (patogeenseid) baktereid. Head bakterid konkureerivad patogeensetega nii toiduallikate kui ka eluruumi pärast, mistõttu on halbadel bakteritel raske ellu jääda. Probiootikumid toodavad ka teatud aineid, mis pärsivad kahjulike bakterite kasvu. Sel moel suureneb soolestikus kasulike bakterite arvukus ning väheneb kahjulike bakterite arvukus – tekib jälle tasakaal. Tänu sellele paraneb seedimine  ja üldisne tervislik seisund.

Probiootilised tooted on erinevad nii koostise kui toime poolest.

Apteekides on saadaval suur hulk erinevaid probiootikume, mis erinevad neis sisalduvate bakteritüvede ja toime efektiivsuse poolest. Hea ja efektiivne probiootiline preparaat peaks vastama järgnevatele nõuetele:

  • Probiootilised bakterid peaksid olema kaitstud maohappe ja sapphapete lagundava mõju eest (maohappekindel kapsel).
  • Probiootikum peaks sisaldama suurema arvu erinevaid kasulike bakterite tüvesid. Bakteritüvede mitmekesisus tagab kiirema ja tugevama mikrofloora tasakaalu taastava mõju.
  • Probiootilises preparaadis peaks sisalduma võimalikult suur arv elujõulisi kasulike bakterite rakke. Mida rohkem neid on, seda kiiremini nad sooles oma kasulikku mõju avaldavad.
  • Probiootiline toode peaks sisaldama ka heade bakterite kasvuks vajalikke toitaineid – prebiootikume.

Uus probiootikumide põlvkond: biokile-probiootikumid.

Teadlastel on õnnestunud välja töötada täiesti uus põlvkond probiootikume. Need on niinimetatud biokile-probiootikumid, mis oma toime efektiivsuse poolest võivad tuua kaasa täieliku revolutsiooni probiootikumide hulgas. Biokile-probiootikume sisalduvad bakterikultuurid kasvatatakse juba tootmise ajal selliselt, nagu paikneksid nad soole limaskestal. Selle tõttu on kapslites sisalduv probiootiliste bakterite biokile oma struktuurilt ja omadustelt sarnane soolestikus olevale loomulikule kasulike bakterite kooslusele. Biokile-probiootikumil on tavaliste probiootiliste bakteritega võrreldes mitmeid eeliseid.

Biokile-probiootikumide ainsaks esindajaks Eestis on Biroxia, millel on võrreldes teiste probiootikumidega märksa kiirem ja tugevam mikrofloorat tasakaalustav mõju. Biroxia olulisteks eelisteks on ka tunduvalt parem vastupidavus maohappe ja sapphapete lagundavale toimele, parem vastupidavus antibiootikumidele ning tugevam pärssiv mõju kahjulikele bakteritele. Biroxia maohappekindlad kapslid sisaldavad 12 erinevat kasulike bakterite tüve ning prebiootikumina toimivaid fruktooligosahhariide.

Biroxia on saadaval apteekides ning hetkel soodushinnaga meie e-poes.

Magneesiumipuuduse ja stressi nõiaring.

Tänapäevases elukeskkonnas kogeme me kõik aeg-ajalt stressirohkeid olukordi. Enamasti suudab meie organism nendega toime tulla. Teine lugu on siis, kui stress muutub

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi