Köha ja nohu? Mis aitaks kohe?

Facebook
Twitter

Kas teadsite, et päeva jooksul hingame me sisse umbes 10 000 liitrit õhku? Lisaks õhule satub külmetushaiguste hooajal meie hingamisteedesse tunni jooksul 10 000 bakterit ja 100 000 viirust! Organism püüab neist lahti saada, kasutades keerulisi hingamissüsteemi puhastus- ja kaitsemehhanisme.

Kopsude isepuhastus – keerukas ja tõhus süsteem

Nina limaskest on kaitsesüsteemi esimene osa, mis filtreerib saasteosakesed enne sügavamale hingamisteedesse jõudmist välja. Kahjuks ei õnnestu see alati täielikult ja haigustekitajad võivad jõuda kopsudesse ja hingetorusse.

Hingamisteede pind on kaetud väikeste ripsmete ja limanäärmetega, mille toodetud lima moodustab hingamisteedel õhukese vedelikukihi. Haigustekitajad ja muud osakesed kleepuvad limaskestale ning ripsmed liigutavad limakihti koos võõrkehadega kõri suunas kust need köhitakse välja või neelatakse alla.

Kuid immuunsüsteemi nõrgenemine või suur hulk viiruseid kahjustavad hingamisteede limaskesta ja viivad kirjeldatud kaitsemehhanismi tasakaalust välja. Kui ripsmeid enam korralikult ei toimi, hakkab hingamisteedesse kogunema röga, haigustekitajaid ei väljutata ja suureneb nakatumisoht. Seetõttu on oluline külmetushaiguse korral reageerida kiiresti, et vältida tõsisemat hingamisteede infektsiooni.

Taimne mürtool aitab parandada kopsude puhastumist.

Üks teaduslikult tunnustatud ja ka Eestis populaarne taimne ravim on GeloMyrtol® forte, mis sisaldab taimset mürtooli.

Mürtool koosneb erinevatest taimsetest eeterlikest õlidest, mis imenduvad organismis ja aitavad hingamisteedel puhastuda. Mürtool stimuleerib ripsepiteeli tööd, lahjendab röga ja soodustab selle eemaldamist. Selle tulemusena paraneb hingamisteede puhastumine ja väheneb kahjulike bakterite ning viiruste kogunemine kopsudesse.

GeloMyrtol ® forte (taimne mürtool) lühendab külmetushaiguse kestust

GeloMyrtol® forte (taimne mürtool) lühendab külmetushaiguse kestust ning on tõestatud, et see toimib kogu hingamisteedes, aidates köha, nohu, põskkoopapõletiku ja bronhiidi korral. Samuti kinnitavad uuringud, et mürtool aitab COVID-19 patsientidel parandada hingamisteede seisundit1.

GeloMyrtol® forte (standardiseeritud mürtool) kapsleid soovitatakse võtta kohe, kui ilmnevad esimesed külmetuse tunnused. See kiirendab haigustekitajate eemaldamist hingamisteedest2,3 ning aitab takistada nakkuse levikut ülemistest hingamisteedest alumistesse.4

Ravimit võib kasutada kõikides külmetuse staadiumites. Köha korral aitab see röga lahjendada ja välja köhida, nohu korral vähendab nina limaskesta turset ning hoiab hingamisteed vabad.

GeloMyrtol® forte (standardiseeritud mürtool) kapslid on saadaval apteekides üle Eesti

Käsimüügiravim. Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Tootja ja müügiloa hoidja: G. Pohl-Boskamp GmbH & Co. KG, Saksamaa. Täiendav informatsioon: OÜ KBM Pharma, Tähtvere 4, 51007, Tartu.

1 Dreher, M., Grohè, C., Hartmann, NU. et al. Efficacy and Safety of ELOM-080 as Add-On Therapy in COVID-19 Patients with Acute Respiratory Insufficiency: Exploratory Data from the Prospective Placebo-Controlled COVARI Trial. Adv Ther 39, 3011–3018 (2022). https://doi.org/10.1007/s12325-022-02135-z
2 Cao L, Chen Y, Zhao Y, Zhang H, Wang S, Wang Z, Kang J. Effect of Myrtol standardized on mucus hypersecretion and clearance of Pseudomonas aeruginosa in a rat model of chronic obstructive pulmonary disease. Arzneimittelforschung. 2011;61(12):685-92
3 Lai Y, Dilidaer D, Chen B, Xu G, Shi J, Lee RJ, Cohen NA. In vitro studies of a distillate of rectified essential oils on sinonasal components of mucociliary clearance. American journal of rhinology & allergy. 2014;28(3):244-8.
4 Söllner B. Effektive pflanzliche Therapie zur Behandlung von Atemwegsinfekten. Journal für Pharmakologie und Therapie, 2018; 5/6: 142-146

Magneesiumipuuduse ja stressi nõiaring.

Tänapäevases elukeskkonnas kogeme me kõik aeg-ajalt stressirohkeid olukordi. Enamasti suudab meie organism nendega toime tulla. Teine lugu on siis, kui stress muutub

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi