Kvertsetiin – viirusevastane jõud!

Facebook
Twitter

Kvertsetiin on flavonoid, mis annab värvi ja lisab maitset paljudele taimedele ja viljadele. Seda leidub puu- ja juurviljades, šokolaadis, kanepis, punases veinis, oliiviõlis ja ka kohvis. Viimase kümnendi jooksul on kvertsetiini tervistava mõju kohta tehtud palju teaduslikke avastusi, mis on avanud sellele bioaktiivsele ainele mitmeid uusi kasutusvaldkondi.

Laialdase toimega tugev antioksüdant

Uuringud on tõestanud, et kvertsetiin on võimas looduslik antioksüdant. Kvertsetiin on võimeline kahjutuks tegema niinimetatud vabu radikaale – organismis leiduvad ebastabiilsed molekulid, mis kahjustavad rakke ning põhjustavad erinevaid haigusi, põletikke ja organite kahjustusi.

Uuemad teadusuuringud on näidanud, et kvertsetiin on tõhus abiline mitmete haiguste (nt osteoporoos, kopsuhaigused, südame-veresoonkonna haigused, diabeet  ja depressioon jne) ennetuses ja ravis.

On leidnud ka kinnitust, et kvertsetiinil on tugev viirusevastane toime: see suudab takistada viiruste sisenemist rakkudesse, pidurdada viiruse paljunemist ning samaaegselt tugevdada immuunsüsteemi vastupanuvõimet viirustele.

Kvertsetiin – abiline nii krooniliste haiguste kui viirusnakkuste korral

Viimasel ajal on kvertsetiin oma võimsate põletikuvastaste ja valu leevendavate omaduste tõttu sattunud teadusuuringute keskmesse.

Mitmed hiljuti tehtud inim- ja loomuuringud on näidanud, et kvertsetiin võib osutuda tõhusaks ka autoimmuunhaiguste (reumatoidartriidi, põletikulise soolehaiguse, hulgiskleroosi, luupuse) ravis. Avastati, et kvertsetiini positiivne mõju soole mikrofloorale aitab organismi süsteemset põletikku kontrolli all hoida. Teadaolevalt on soolestiku mikroflooral tähtis roll immuunvastuse reguleerimisel ja haiguste ennetamisel.

Viimasel ajal on eriti palju uuritud ka kvertsetiini viirusnakkuste vastast võimekust. Uuringutega tuvastati, et kvertsetiinil on laiaulatuslik viirusevastane toime. Kvertsetiinist võib olla abi paljude viirusnakkuste korral, kuna ta toimib nn immunomodulaatorina, mis takistab viiruste sisenemist rakkudesse ja paljunemist raku sees.

Kas ainult toidust saadavast kvertsetiinist piisab?

Meditsiinistatistilised uuringud tõendavad, et kohvi joomine võib vähendada Parkinsoni ja Alzheimeri tõve riski. Kanada neurobioloogid uurisid kohvi komponentide kaitsvat mõju detailsemalt ning leidsid, et kohvis on just kvertsetiin nende kahe haiguse vastane peamine neuroprotektiivne komponent.  Hommikuse kohvitassiga võimalik saada paarkümmend milligrammi kvertsetiini.

Liskas kohvile on looduslikke kvertsetiini allikaid palju: ka tume šokolaad, mesi, õunad, vaarikad, punased viinamarjad, kirsid, tsitruselised, rohelised lehtköögiviljad ja sibulad sisaldavad märkimisväärse koguse kvertsetiini. Kõige rikkalikum kvertsetiini allikas on punane sibul, kus selle suurimad varud paiknevad välimistes kihtides ja juurelähedases osas.

Süües eespool loetletud toiduaineid iga päev ja suures koguses, on võimalik sealt saada kuni 100 mg kvertsetiini. Seda on kahjuks liiga vähe selleks, et kvertsetiin reaalselt viirustevastaselt toimiks. Kliiniliste uuringute käigus aga saadi parimad tulemused siis, kui patsiendid võtsid 500 mg kvertsetiini päevas. Selle tõttu tuleks kvertsetiini positiivse toime saamiseks kindlasti kapslitena juurde võtta.

Kuidas kvertsetiin paremini toimib?

Teadlased on uurinud ka seda, milliste ainetega kombineeritult on kvertsetiini efektiivsus kõige suurem. Paljud uuringud on tõestanud, et kvertsetiinil ja C-vitamiinil on väga hea koostoime. Ühes hiljutises kliinilises uuringus 60 noort harrastussportlast nelja rühma. Esimene rühm võttis kahe kuu jooksul igapäevaselt kvertsetiini (500 mg) ja C-vitamiini (250 mg), teine grupp – ainult kvertsetiini, kolmas grupp – ainult C-vitamiini ning neljas grupp – ilma toimeainetetta platseebot. Uuringu tulemused näitasid, et oksüdatiivse stressi ja põletikunäitajate vähendamisel oli kõige tõhusam just kvertsetiini ja C-vitamiini kombinatsioon.

Kvertsetiini ja C-vitamiini koooskasutamist soovitatakse nii hingamisteede nakkuste ennetamisel kui ka varajaseks raviks, sealhulgas eriti just viirusnakkuse puhul. Selline kombinatsioon on apteekides saadaval ka komplekspreparaadina, mille nimeks on Imunosil Virufix.

Imunosil Virufix on teaduspõhise koostisega kompleks, mis sisaldab lisaks kvertsetiinile (500 mg) ja C-vitamiinile (1000 mg) ka D-vitamiini, tsinki ja melatoniini. Need viis bioaktiivset ainet toetavad ja võimendavad üksteise toimet.  

Virufixis sisalduvad ained aitavad pidurdada viiruste rakku tungimist ja paljunemist ning võimaldavad nakkuse sümptomitega paremini toime tulla. Toote koostis on üles ehitatud selliselt, et kõik bioaktiivsed ained on siin efektiivsetes annustes ja kõige paremini toimivas vahekorras. Virufix on ühtviisi tõhus kõigi viiruste puhul.

Oluline on ka see, et Virufixis sisalduvaid aineid eraldi ostes on rahaline kulu palju suurem.
Imunosil Virufix on saadaval apteekides üle Eesti ja hetkel soodushinnaga meie e-poes.

Kas sa tead, miks sul und ei tule?

Sügav ja kosutav uni on tervise oluliseks alustalaks, kuna just une ajal taastuvad meie keha energiavarud. Inimesed, kes uinuvad kiiresti ja naudivad kvaliteetset

Kas sind vaevavad jalalihaste krambid?

Jalakrambid on piinarikas kogemus, mille all kannatab palju inimesi. Õhtused või öised jalakrambid häirivad tugevasti und ning võivad muuta jalalihased pikemaks ajaks

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi